baner wydzialu

W latach 80-tych narodziła się idea zbudowania budynku, który nie będzie potrzebował dodatkowej energii na dogrzewanie. Idea ta została zrealizowana i pierwszy taki budynek powstał w Niemczech, jako obiekt doświadczalny. Szczegóły na temat tej budowli można znaleźć w podanej literaturze.

Żyjemy w czasach, w których postęp techniki wprowadzany jest do życia codziennego z taką dynamiką, że często tego nie zauważamy. Nikogo nie dziwi już kompozytowa rama rowerowa z włókien węglowych, akumulator o super pojemności, naklejka na butelce informująca o odpowiedniej temperaturze zawartości, czy niebieski laser w zestawie kina domowego.

Ogół cech fizykochemicznych betonu, związany ze specyficznymi właściwościami produktów hydratacji cementu (podstawowego składnika betonu) oraz technologia produkcji betonu stanowią w głównej mierze o tym, że jest on jednym z najlepszych środowisk do skutecznego deponowania niebezpiecznych odpadów przemysłowych w tym tych, które zawierają metale ciężkie.

Problematyka ochrony środowiska, a także zapewnienie trwałości i estetyki obiektom budowlanym towarzyszą poszukiwaniom nowoczesnych materiałów i technologii. Tiocement spełnia te oczekiwania. Produkt ten umożliwia redukcję szkodliwych związków obecnych w powietrzu, a także usuwa zanieczyszczenia pokrywające z upływem lat betonowe powierzchnie budynków.